Wszystko co powinieneś wiedzieć...

16
sty
2019
... zanim zdecydujesz się na zakup mieszkania w budynku jednorodzinnym.

część II:
Jakość architektury:


Wydając oszczędności swojego życia, możemy zamieszkać w typowej, tradycyjnie kształtowanej zabudowie lub w atrakcyjnym, nowoczesnym i komfortowo zaprojektowanym budynku, do którego będziemy wracać z radością i w którym chętnie będziemy spędzać czas. Dodatkowym atutem może być funkcjonalny układ pomieszczeń, z możliwie najlepszym wykorzystaniem powierzchni użytkowej, jednocześnie atrakcyjnej do aranżacji. Warto na to zwrócić uwagę przy zakupie - w końcu to ma być nasz ukochany dom!
Lokalizacja:

Nawet najpiękniejszy dom, lecz zlokalizowany z dala od cywilizacji może nam się szybko znudzić. Czasochłonne dojazdy do pracy, brak komunikacji miejskiej w okolicy i tym samym brak możliwości wydostania się z przedmieść inaczej jak tylko samochodem (co także powoduje wzrost kosztów utrzymania), brak sklepów, szkół - to wszystko staje się uciążliwe w codziennym życiu. Dlatego warto szczegółowo przemyśleć lokalizację przed zakupem działki, domu czy mieszkania.Nasłonecznienie:

Wydaje się, że każdy z nas rozumie, że jest to ważny aspekt, ale nie każdy o tym myśli kupując dom czy mieszkanie. Należy właśnie wtedy zwrócić uwagę na układ pomieszczeń względem stron świata z równoczesnym uwzględnieniem swoich preferencji i własnej wygody. Co to oznacza dla nas ? Jeśli lubimy mieć ciepło i jasno w domu to najlepiej w pokoju dziennym mieć duże przeszklenia od strony południowej i zachodniej. Natomiast jeśli lubimy chłód, wtedy powinniśmy zrezygnować ze standardowych układów funkcjonalnych i pokój dzienny zlokalizować od wschodu, wtedy w godzinach popołudniowych, kiedy ilość światła słonecznego jest największa, będzie on w cieniu, przez co nie będzie się nagrzewał. Nie polecamy całkowitej rezygnacji ze światła słonecznego, bo jest ono gwarantem dobrego humoru ;-)